river-1951245_1280
shutterstock_134752205
shutterstock_378477469
shutterstock_322270280
shutterstock_406132864
טיול לקרואטיה וחבל דלמטיה

 6 לילות - יציאה 29/8-4/9

אנו מזמינים אתכם לטייל אל אחת מפינות הטבע היפות והמרהיבות  של קרואטיה וחבל דלמטיה. וכל זאת בטיסה ישירה וקצרה אל היעד. קו חוף דרמטי וצר המתפתל לאורכם של עשרות ק"מ אליו גולשים האלפים הדינריים מגובה רב. מי טורקיז במפרצים חבויים, כפרי דייגים ועיירות ציוריות בסגנון וונציאני, שהזמן עמד בהן מלכת. שמורות טבע מרהיבות הן ימיות והן יבשתיות ישאירו אתכם פעורי פה. הוסיפו לכך היסטוריה מרתקת של אימפריות ושליטים לדורותיהם, הרומים, הביזנטיים, הסלאבים, והוונציאנים שהותירו בקרואטיה ובדלמטיה, אדריכלות מרתקת, שכיות חמדה אומנותיות, זכר לימים עברו, הוסיפו את הגסטרונומיה הייחודית שהובאה לכאן על ידי אותם פולשים והרי לכם מטבח קרואטי ודלמטי משובח עתיר טעמים וגדוש מאכלי ים ושפע דגה. חופי רחצה עם מים צלולים כבדולח, אטרקציות התיירותיות, ואתרים המרהיבים הפזורים לאורך מסלול חופשתכם.. זהו פסיפס מרהיב בלתי נשכח

יום 1 – תל אביב , זדר, Zadar

בשעות הצהרים, ניפגש בשדה התעופה בן גוריון, ממנו נצא בטיסה ישירה אל קרואטיה בדרכנו אל החוף הדלמטי המפורץ והמרהיב. עם הנחיתה בזדר, Zadar בשעות הערב , העברה למלון.
 

יום 2 הפארק הלאומי קרקא Krka

היום נצא אל אחת משמורות הטבע היפות של קרואטיה וחבל דלמטיה , הפארק הלאומי קרקא- Krka.  נסיעה אורכת כשעה, דרומית לזדר והנה אנו למרגלותיהם של האלפיים הדינריים. נהר הקרקא המתחתר כאן לפני שפכו אל הים יוצר כאן קניון עם אגמי טורקיז יפהפיים. מי הנהר נשפכים מאגם לאגם ויוצרים משקעי גיר, טרורטין, המשמשים מחסום טבעי מהם נופלים המים בשאון לאגם הבא. נקדיש את היום לשמורה, נהלך על גשרי העץ ולא נשכח את בדגי הים שלנו על מנת שנוכל לטבול וליהנות מרחצה חווייתית ומשפחתית היכן שיש היתר לכך. המרשים במפלים הם מפלי "סקרדינסקי בוק " Skradinski Buck , מקבץ של 17 מפלים לאורכם של מאות מטרים.

בסיומו יום זה שכולו חוויה נחזור למלוננו.

יום 3 עיירות החוף, פרימושטן, טרוגיר וספליט

עוד יום קסום בו נוכל ליהנות מיופייה הבתולי של רצועת החוף הדלמטית. נצא לשני ביקורים קצרים: נתחיל בפרימושטיין, Primosten שמיקומה על גבעה נמוכה . בעבר זה היה אי יפה ומרשים וכיום זוהי עיירת נופש פסטורלית השווה ביקור קצר. נמשיך אל טרוגיר הבנויה על אי קטן עם ארמונות רבים ואתרים שמורים להפליא במיוחד מהתקופה הוונציאנית. לא נחמיץ את כיכר העיר ובתי הרפה העמוסים שלה בתקופת הקיץ, את מבנה הלוג'ה ששימש כבית משפט בתקופה הוונציאנית, את הקתדרלה ע"ש יוחנן הקדוש וכמובן את טיילת החוף ממנה נוכל להתרשם ממעגן היאכטות, בתי הקפה והמסעדות הפזורות לאורכה. נמשיך אל ספליט, בירת דלמטיה ונבקר בעיר העתיקה שלה. בסמוך אליה נמצאים שרידיי ארמונו המפואר של הקיסר דיוקלטיאנוס. בסיומו של יום מרתק נחזור למלוננו.

יום 4 -   איי קורנטי

איי קורנטי או ארכיפלג קורנטי Kornati הם קבוצה של כ-150 איים ושוניות הממוקמים בים האדריאטי ממערב לשיבניק בקרואטיה. האי הגדול בארכיפלג, קורנט באורך של 25 ק"מ וברוחב של עד 2.5 ק"מ, העניק את שמו לקבוצה כולה, הנחשבת לארכיפלג האיים הצפוף ביותר בים התיכון. ג'ורג' ברנרד שו תאר את הארכיפלג בשפתו הציורית " ביום האחרון של הבריאה אלוהים השתוקק להכתיר את עבודתו, ובכך יצר את האיים Kornati מתוך דמעות כוכבים". הקדישו את היום לשייט מהעיר זדר אל קבוצת האיים ותיהנו מיפי הבריאה תוך אפשרות לקפיצה וטבילה במים הצלולים בין עשרות האיים המופלאים של ארכיפלג האיים של קורנטי.

יום 5 פקלניצה- Nacionalni park Paklenica

היום נצא אל אחד האזורים הפראיים של דלמטיה שהפך מוקד למטפסי הרים מכל העולם, הפארק הלאומי פקלניצה Nacionalni park Paklenica הוא פארק לאומי ברכס ולביט, כ-40 ק"מ מצפון לזדר בדלמטיה שבקרואטיה. שטחו של הפארק הוא 96 קמ"ר והוא נמצא במרחק של קילומטר בודד מהעיר סטאריגרד-פקלניצה שעל חוף הים האדריאטי. האזור הוכרז כפארק לאומי בשנת 1949 ומשמעות שמו בקרואטית היא "נקרה קטנה", השאולה מהנוף הקארסטי שמאפיין את האזור. זהו יום של טבע המשלב הליכות רגליות בדרגות קושי שונות, מקווי מים, נחלים ומפלונים, צמחייה ייחודית ונופים ומערות קארסטיות.

יום 6 שמורת פליטביצה Plitvička

גולת הכותרת של הביקור בקרואטיה לפנינו, שמורת מפלי ואגמי פליטביצה. שישה-עשר האגמים העיקריים מחולקים לשתי קבוצות, עילית ותחתית, לאורך נתיב זרימה בן 8 ק"מ המשתרע בגבהים שבין 636 מטר ל-480 מטר. אגמי פליטביצה שוכנים באזור סלעי בעלי אופי קרסטי, בעיקר אבן גיר ודולומיט. הם נפרדים זה מזה על ידי סכרים של סלעי משקע (טרורטין). ההליכה בשבילי השמורה, תחשוף בפנינו, מים זורמים בצבעי טורקיז צמחייה ענפה, בהם האשור והאשוח, מפלונים ומפלים. מראה שלא במהרה ישכח. בסיומו של הביקור נחזור למלוננו.

יום 7 זאדר, Zadar

היום נצא ונעמיק את הכרותינו עם העיר זדר העיר החמישית בגודלה בקרואטיה, והחשובה בחלקו הצפוני של חבל דלמטיה. העיר היושבת על חצי אי מוקף מים, מכונה "רומא הקטנה" ע"ש ריבוי הכנסיות המצויות בה. נכנס בשערי החומה שנבנתה על ידי הוונציאנים במאה ה 16 ונשים פעמינו אל השוק העירוני היפה והתוסס, נתרשם מדוכני הפירות והירקות הטריים, ביגוד ומזכרות וכמובן מבתי הקפה הפזורים בכיכר השוק. נבקר ב"נרודני טרג" כיכר העיר, נראה את מגדל השמירה הבנוי לתפארה בסגנון וונציאני, את בית העירייה, נמשיך אל שרידי הפורום הרומאי, נבקר בחלק מהכנסיות המקומיות "סווטי דונט"  ו"סוטה מריה" וכמובן בקתדרלה המרשימה "סווטה סטושיה"  שחזיתה המפוסלת באבן מרשימה ויפה.

מחיר לאדם בחדר זוגי €1150

החבילה כוללת

* טיסות ישירות לזאדר

* 6 לילות לאדם בחדר זוגי ע"ב חצי פנסיון במלון ברמת 4*

* מדריך טיולים דובר עברית מנוסה מהיציאה מהארץ ועד החזרה.

* כניסות לכל האתרים המופיעים בתוכנית.

המחיר אינו כולל: שינויים במיסי נמל, היטל ביטחון וכד', שתייה שאינה מים, הוצאות אישיות, ביטוח רפואי ומטען, תשר למדריכים וסבלים.

הערה: טיפים למדריך הישראלי: מקובל לתת 3 € לאדם ליום.

 

AVR BY TALMA שיווק ותפעול תיירות

אוסישקין 5 רמת השרון 47210

טלפון: 03-5477355  |  פקס: 03-5477344 אימייל: ravit@avrtravel.co.il

AVR Travel 2018©