אל נופי בראשית: קרואטיה וחבל דלמטיה

אנו מזמינים אתכם לטייל אל אחת מפינות הטבע היפות והמרהיבות  של אגן הים התיכון, קרואטיה וחבל דלמטיה ובטיסה ישירה וקצרה אל היעד. קו חוף דרמטי וצר המתפתל לאורכם של עשרות ק"מ אליו גולשים האלפים הדינריים מגובה רב. מי טורקיז במפרצים חבויים, כפרי דייגים ועיירות ציוריות בסגנון וונציאני, שהזמן עמד בהן מלכת. שמורות טבע מרהיבות הן ימיות והן יבשתיות ישאירו אתכם פעורי פה. הוסיפו לכך היסטוריה מרתקת של אימפריות ושליטים לדורותיהם, הרומים, הביזנטיים, הסלאבים, והוונציאנים שהותירו בקרואטיה ובדלמטיה, אדריכלות מרתקת, שכיות חמדה אומנותיות, זכר לימים עברו, הוסיפו את הגסטרונומיה המרתקת שהובאה לכאן על ידי אותם פולשים והרי לכם מטבח קרואטי ודלמטי משובח עתיר טעמים וגדוש מאכלי ים ושפע דגה. חופי הרחצה עם המים הצלולים כבדולח, האטרקציות התיירותיות, והאתרים המרהיבים הפזורים לאורך מסלול חופשתכם הוא פסיפס מרהיב שלא במהרה יישכח.

 

המלצה למסלול טיול לנוסע העצמאי ל-8 ימים
 

יום 1 לטיול

יום הטיסה הוא יום קצר לסיורים ואטרקציות ולכן צאו  בקרבת המלון לשוטט  ולהתרשם מסמטאות העיר העתיקה של זדר ובסיומו של היום לטעום את המשקה הייחודי אותו מייצרים בעיירה כבר מאות בשנים המרסקינו Maraschino.
 

יום 2 זדר, Zadar

ביום השני העמיקו בהיכרותכם  עם העיר זדר העיר החמישית בגודלה בקרואטיה, והחשובה בחלקו הצפוני של חבל דלמטיה. העיר היושבת על חצי אי מוקף מים, מכונה "רומא הקטנה" ע"ש ריבוי הכנסיות המצויות בה. נכנס בשערי החומה שנבנתה על ידי הוונציאנים במאה ה 16 ונשים פעמינו אל השוק העירוני היפה והתוסס, תתרשמו מדוכני הפירות והירקות הטריים, ביגוד ומזכרות וכמובן מבתי הקפה הפזורים בכיכר השוק. תבקרו באטרקציות מרכזיות בעיר: "נרודני טרג" כיכר העיר, מגדל השמירה הבנוי לתפארה בסגנון וונציאני, בית העירייה, שרידי הפורום הרומאי, כנסיות מקומיות "סווטי דונט"  ו"סוטה מריה" וכמובן בקתדרלה המרשימה "סווטה סטושיה"  שחזיתה המפוסלת באבן מרשימה ויפה. זה גם הזמן ליהנות ממעדני המטבח הזדרי באחת ממסעדות העיר הפזורות בסמטאות העיר העתיקה.
 

יום 3 הפארק הלאומי קרקא Krka

 אחת משמורות הטבע היפות של קרואטיה וחבל דלמטיה , הפארק הלאומי קרקא- Krka  נסיעה של כשעה, דרומית לזדר ואתם מצויים למרגלותיהם של האלפיים הדינריים. נהר הקרקא המתחתר כאן לפני שפכו אל הים יוצר כאן קניון בו מצויים אגמי טורקיז יפהפיים. מי הנהר נשפכים מאגם לאגם ויוצרים משקעי גיר, טרורטין, המשמשים מחסום טבעי מהם נופלים המים בשאון לאגם הבא. נקדיש את היום לשמורה, תהלכו על גשרי העץ ולא לשכוח את בגדי הים על מנת שתוכלו לטבול וליהנות מרחצה חווייתית ומשפחתית במקומות בהם מותרת הרחצה. המרשים שבמפלים הוא מפל "סקרדינסקי בוק " Skradinski Buck , מכלול של 17 מפלים לאורכם של מאות מטרים.

 

יום 4 עיירות החוף, פרימושטן, טרוגיר וספליט

יום קסום בו תוכלו ליהנות מיופייה הבתולי של רצועת החוף הדלמטית. בקרו בעיירה פרימושטיין, Primosten שמיקומה על גבעה נמוכה , זוהי עיירת נופש פסטורלית ושווה ביקור קצר. מהעעירה תמשיכו אל טרוגיר הבנויה על אי קטן שבו תוכלו להתרשם ממכלול של ארמונות ומבני ציבור מרשימים שהשתמרו להפליא במיוחד מהתקופה הוונציאנית. לא להחמיץ את כיכר העיר ובתי הרפה העמוסים שלה בתקופת הקיץ, את מבנה הלוג'ה ששימש כבית משפט בתקופה הוונציאנית, את הקתדרלה ע"ש יוחנן הקדוש וכמובן את טיילת החוף בה תוכלו להתרשם ממעגן היאכטות, בתי הקפה והמסעדות הפזורות לאורכה. נמשיך אל ספליט, בירת דלמטיה בקרו בעיר העתיקה שלה שבסמוך אליה נמצאים שרידיי ארמונו המפואר של הקיסר דיוקלטיאנוס.
 

יום 5 -   איי קורנטי,

איי קורנטי או ארכיפלג קורנטי Kornati הם קבוצה של כ-150 איים ושוניות הממוקמים בים האדריאטי ממערב לשיבניק בקרואטיה. האי הגדול בארכיפלג, קורנט באורך של 25 ק"מ וברוחב של עד 2.5 ק"מ, העניק את שמו לקבוצה כולה, הנחשבת לארכיפלג האיים הצפוף ביותר בים התיכון. ג'ורג' ברנרד שו תאר את הארכיפלג בשפתו " ביום האחרון של הבריאה אלוהים השתוקק להכתיר את עבודתו, ובכך יצר את האיים Kornati מתוך דמעות כוכבים". הקדישו את היום לשייט מהעיר זדר אל קבוצת האיים ותיהנו מיפי הבריאה תוך אפשרות לקפיצה וטבילה במים הצלולים בין עשרות האיים המופלאים של ארכיפלג האיים של קורנטי.
 

יום 6 פקלניצה- Nacionalni park Paklenica

אחד האזורים הפראיים של דלמטיה שהפך מוקד למטפסי הרים מכל העולם, הפארק הלאומי פקלניצה Nacionalni park Paklenica הוא פארק לאומי ברכס ולביט, כ-40 ק"מ מצפון לזדר בדלמטיה שבקרואטיה. שטחו של הפארק הוא 96 קמ"ר והוא נמצא במרחק של קילומטר בודד מהעיר סטאריגרד-פקלניצה שעל חוף הים האדריאטי. האזור הוכרז כפארק לאומי בשנת 1949 ומשמעות שמו בקרואטית היא "נקרה קטנה", השאולה מהנוף הקארסטי שמאפיין את האזור. זהו יום של טבע המשלב הליכות רגליות בדרגות קושי שונות, מקווי מים, נחלים ומפלונים, צמחייה ייחודית ונופים ומערות קארסטיות.
 

יום 7 שמורת פליטביצה Plitvička

גולת הכותרת של הביקור בקרואטיה לפניכם: שמורת מפלי ואגמי פליטביצה. שישה-עשר האגמים העיקריים מחולקים לשתי קבוצות, עילית ותחתית, לאורך נתיב זרימה בן 8 ק"מ המשתרע בגבהים שבין 636 מטר ל-480 מטר. אגמי פליטביצה שוכנים באזור סלעי בעלי אופי קרסטי, בעיקר אבן גיר ודולומיט. הם נפרדים זה מזה על ידי סכרים של סלעי משקע (טרורטין). ההליכה בשבילי השמורה, תחשוף בפניכם, מים זורמים בצבעי טורקיז צמחייה ענפה, בהם האשור והאשוח, מפלונים ומפלים, מראה שלא במהרה ישכח.
 

יום 8 זדר, תל אביב

יום  אחרון הוא תמיד יום לפינוקים :צאו לאחת מערי החוף הסמוכות לזדר או לרחצה במי הטורקיז של חופי האזמרגד של הריוויירה הדלמטית, או שיטוט והשלמת קניות .

AVR BY TALMA שיווק ותפעול תיירות

אוסישקין 5 רמת השרון 47210

טלפון: 03-5477355  |  פקס: 03-5477344 אימייל: ravit@avrtravel.co.il

AVR Travel 2018©