castle-בולגריה
belogradchik-בולגריה
nature-בולגריה
nature-בולגריה
בולגריה
nature-בולגריה
טיול ג'יפים בבולגריה- סובב רכסים

7 ימים מלאים, הכול כלול, נהיגה עצמית, יוני / אוגוסט 2018

במרחק טיסה של שעתיים וקצת בלבד מגיע המטייל לבירת הבלקן, צומת הדרכים בין אסיה לאירופה. טיול בבולגריה הוא מסע חווייתי, גיאוגרפי ותרבותי אל חבל ארץ הצועד צעדים איטיים אל אירופה המודרנית. בולגריה מדינה ענקית (פי 5 בשטח מישראל) עם היסטוריה מעניינת, תרבות מרתקת, מאד ידידותית לישראל ומשתלמת לישראלים. בולגריה עדיין לא "התקלקלה", אינה ממוסחרת כמו אחיותיה במערב אירופה וגם תושביה מאד ישרים ומסבירי פנים. הטיול בג'יפ מאפשר הגעה לכפרים ציוריים שהזמן עצר בהם מלכת, לנופי טבע בראשיתיים, יערות עד והכל באווירה מדבקת של שמחת חיים, פולקלור מקומי, אוכל משובח ובירה זולה ממים. בטיול אביב וקיץ נהנים משפע המים הזורמים ומצבעוניות הפרחים בשיא פריחתם.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יום 1 ת"א- סופיה- רמת הויטושה –בלצ'ין –צפון הרילה- בורובץ

לאחר נחיתת הבוקר (10:00) בסופיה בטיסה סדירה של אל-על, נתארגן על הג'יפים, בדיקת מכשירי קשר ונתחיל את מסלולינו דרומה אל עבר רמת הויטושה, נמשיך בנסיעתנו למרגלות  מבצר בלצ'ין המשוחזר ונתחיל לטפס על צדו הצפוני של רכס הרילה (הר הגשם) לא לפני שנתחמם במי הגייזר בעירה ספרבה בניה. נעלה ברכבל פתוח אל צידו הצפוני של רכס הרילה שם מתחיל מסלול טרק 7 האגמים המפורסם (במקום יש מספר מסלולים לפי דרגות קושי שונות ומי שלא ירצה ללכת יוכל ליהנות עם קפה מהנוף האלפיני). נמשיך בנסיעת כביש וגם נסיעת שטח לעיירת הסקי והנופש בורובץ שם נהנה מבריכת המים החמים של המלון. את ארוחת הערב נעשה במלוננו בבורובץ.

   

יום 2 -בורובץ – רכס הרילה המזרחי –סכר בלמקן - באנסקו

לאחר ארוחת הבוקר נעלה על הג'יפים ונמשיך אל הצד המזרחי של רכס הרילה בו נמצא הר המוסלה (2925 מ') הגבוה בהרי בולגריה, נמשיך לטפס במעלה ההר עד סכר הבלמקן הייחודי בגובה של כ-2000 מ', ניסע נסיעת שטח ברכס בדרכי הרים ובנופים הטבולים ביופי טבעי. את לינת הלילה נעשה במלון משפחתי בן כ- 200 שנה ששוחזר ונסעד לצלילי המנגנים של מסעדת המלון בעירת הסקי והנופש באנסקו. 

יום  3- באנסקו-שמורת הדובים-פיסגת הפירין - באנסקו

את היום השלישי נתחיל ולא לפני שנאכל ארוחת בוקר,בסיור רגלי קצר במרכז היפה של באנסקו. לאחר הסיור נעלה על הג'יפים ונמשיך בדרכנו לרכס הפירין (הר הרעם) הגרניטי המתנשא גם הוא לגובה של כמעט שלושת אלפים מטר, נעלה ברכבל פתוח לפסגת הבזבוג ומי שירצה יעשה מסלול רגלי קסום בנוף אלפיני בין אגמי הרים. ארוחת צהריים בבקתה בראש ההר. נרד ברכבל וניסע לבקר בשמורת הדובים, שאין דומה לה באירופה, והיא ממוקמת בבליצה אשר ברכס הרילה. נסייר בשמורה ונתרגש מסיפורה המיוחד. בתום היום נחזור למלוננו לבאנסקו (לפי הזמן נחליט אם בכביש או בשטח).

יום 4 – באנסקו- גוצ'ה דלצ'ב- רכס הרודופי- קובצביצ'ה- אגם דוספאט

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את באנסקו וניסע בין כפרים ומחצבות צפחה ואבן בדרך מתפתלת לאורך נהר המסטה. בהגיענו אל העירה גוצ'ה דלצ'ב (ע"ש גיבור מקדוני) נשים פעמינו אל רכס הרודופי (הרכס הכי 'בולגרי'),נעבור ליד מקום מושבם של הצוענים ונבקר בכפרים בולגרים מקומיים החבויים בהרים ובנויים מגגות צפחה, אם יתמזל מזלנו נתארח בבית מקומי. ניסע נסיעת שטח הררית, מאתגרת בחלקה (אם ירד גשם), בנוף מיוער ונרד מהרכס אל עבר אגם דוספאט. נלון בעיירה דוספאט  השוכנת לצידו.

 

 יום 5 – דוספאט – קניון יגודינה וקניון טריגראד- שירוקה לקה- פלובדיב

לאחר ארוחת הבוקר המקומית נשים פעמינו ללב הרי הרודופי,האזור הקרסטי של הרכס, נכנס לקניון טריגראד בו נבקר במערת "לוע השטן" המקשרת אותנו גם למיתולוגיה היוונית וגם לתופעת טבע ייחודית. נטפס ונחצה בנסיעה קצרה אך מאתגרת את הרמה המחברת אותנו לקניון יגודינה. לאחר הפסקת הצהריים נמשיך לעירה שירוקה לקה מרכז המוסיקה העממית של בולגריה, נתוודע במקום לסיפור יהודי בולגריה בזמן השואה. אם יאפשר הזמן נבקר במנזר בצ'קבו והשוק שלידו. נשים פעמינו לפלובדיב שהיא העיר השנייה בגודלה בבולגריה, העיר ידועה בשרידים הרומאיים המפוארים אשר נמצאו בה, נתמקם במלון ספא ברמה גבוהה הנמצא במרכז העיר. נצא לארוחת ערב במסעדה מקומית ומי שירצה יצא, לפני הלינה, עם המדריך לסיור לילה בגן העיר המחודש עם המזרקות הצבעוניות.
 

יום 6 - פלובדיב –קופריבשטיצה – סופיה                                                                 
בבוקר נסייר במדרחוב היפה ובחלק העתיק של העיר. נחזור למלון ונפרד מפלובדיב תוך נסיעה צפונה וחציית המישור התראקי הגדול ורכס הסרדנה גורה לכוון רכס הבלקן המרכזי (הבלקן ארכו 5500 ק"מ) החוצה את בולגריה לרוחבה. ניסע למרגלות הבלקן בסמוך ל"עמק הורדים" בדרכנו לכפר -מוזיאון קופריבשטיצה שם נורתה הירייה הראשונה במרד הבולגרי כנגד השלטון העות'מאני. נגיע לכפר בנסיעת שטח כיפית דרך הגבעות המיוערות שם התאמנו והתחבאו הפרטיזנים הבולגרים בזמן מלחמת העולם ה-2. נאכל ארוחת צהריים בולגרית מפנקת ונסייר בכפר ובין בתיו המיוחדים. נמשיך מהכפר לסופיה, נחזיר את הג'יפים, ונתמקם במלון במרכז העיר. בערב נצא לחגוג במועדון פולקלור מקומי שם נשתה, נאכל ומי  שירצה גם ירקוד ריקודים בולגריים לצלילי מוסיקה הבולגרית העממית.

יום 7 – סופיה

את היום האחרון נבלה  בשווקים הציוריים של סופיה, נסייר ברחובותיה הראשיים ונבקר  באתריה היפים: קתדרלת אלכסנדר נייבסקי, כנסיית סופיה הקדושה והנקרופוליס שמתחתיה, גן פסלי השואה, התיאטרון הלאומי, בניין המלך, משכן הנשיא, עתיקות מהתקופה הרומית/ביזנטית, המרחץ התורכי (משמש כמוזיאון החל ספטמבר 15), השוק המקורה, בית הכנסת. יינתן זמן חופשי וכל אחד יבלה לפי בחירתו,קניות או/ו ביקור במוזיאונים ו/או מנוחה, רחצה בבריכה ו/או טיפולים בספא של המלון. בערב נעשה מסיבת פרידה קבוצתית (כולל "שופסקה" סלט כמובן) במסעדה לפני החזרה לישראל.

 

יום 8 – סופיה- ת"א      

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה ונמריא לישראל בשעה 11:15.

החבילה כוללת

* טיסות- טיסות אל על בתאריכים נבחרים

* לינה- 7 לילות לינה הלינה בבתי מלון ברמת תיירות 3*- 4* חלקם מלונות ספא

* תחבורה -ג'יפים ממוזגים מסוג סאניאנג קיירון או רקסטון דומה לו, 5 דלתות, ל - 4 אנשים, נהיגה עצמית. הג'יפים מושכרים מחברת השכרה מקומית ומבוטחים ע"י      הביטוח המקומי כנהוג בחברות ההשכרה, הנהג או נציגו יחתום על טופס השכרת הג'יפ כנהוג בהשכרה פרטית.

  6 ימי ג'יפים, 4 בג'יפ (2 בג'יפ תוספת 380 יורו לג'יפ, 3 בג'יפ תוספת 190 יורו לג'יפ, כולל הדלק), 1 ג'יפ מוביל, דלק לג'יפים

* כלכלה- כלכלה מלאה, ארוחות בוקר בנקודות הלינה, ארוחות ערב במלון או במסעדה מקומית, ארוחות צהריים במסעדה או בפיקניק בשטח (מלבד צהריים ביום        המוקדש לסופיה).

* העברה לשדה התעופה וגם למסעדה בסופיה

* מיסי נמל והיטל ביטחון

* מועדון פולקלור בולגרי

* כניסה לאתרים לאורך המסלול

* מדריך ישראלי (מומחה לבולגריה) ומלווה מקומי (הוא מותנה במספר המטיילים)

* מפגש קבוצה טרם היציאה או חלוקת חומר מפורט לפני הטיול

* תשר לנותני השירות המקומיים

* ציוד חילוץ ומכשירי קשר

* ציוד מטבח ופיקניק

* מפה, מים וניר טואלט לכל ג'יפ

* יש להצטייד ברישיון נהיגה ישראלי (פלסטיק)  ובכרטיס אשראי בינלאומי.

המחיר אינו כולל:
שינויים במיסי נמל, היטל ביטחון וכד', שתייה שאינה מים, הוצאות אישיות, ביטוח רפואי ומטען, תשר למדריכים וסבלים.

הערה: יתכנו שינויים במסלול או בסדר הימים בהתאם לשעות הטיסה , לתנאי מזג האויר, תכתיבי שטח ושיקולי המדריך.

מומלץ להצטייד:

- תרמיל גב, הרצוי ביותר צ'ימידן או מזוודה קלה
- דרכון תקף ל - 6 חודשים לפחות.
- תרמיל קטן.
- מידנית לשמירת הטמפרטורה של השתייה.
- בגדים לכל מזג אויר:
- בגדים קלים : מכנסיים קצרים, חולצות טי, סנדלים, נעלי הליכה, בגד- ים.
- בגדים לקור: מעיל חם , מעיל גשם דק, מכנסיים וחולצות ארוכים, נעליים          
  וגרביים,כפפות,כובע חם, צעיף.
- כלי רחצה.
- שפתון, משחת הגנה, קרם לחות,מגבונים לחים, כובע ומשקפי שמש להגנה מקרינת
  השמש .      
- עזרה ראשונה, תרופות אישיות, זוג משקפי ראיה נוספים.
- פנס וסוללות רזרביות
- חגורת כסף צמודה לגוף למסמכים חשובים ולכסף.
- מצלמות.
- שירונים ומשחקים ודיסקים 

AVR BY TALMA שיווק ותפעול תיירות

אוסישקין 5 רמת השרון 47210

טלפון: 03-5477355  |  פקס: 03-5477344 אימייל: ravit@avrtravel.co.il

AVR Travel 2018©