ליובליאנה: בירתה של סלובניה

בירתה של סלובניה הפכה בשנים האחרונות לאבן שואבת עבור תיירים וישראלים בפרט המבקשים ליהנות מעיר בירה מתקדמת, המציעה אדריכלות מגוונת, מוזיאונים, שופינג, בתי קפה וחיי לילה  במחירים שווים לכל נפש. טיסות לליובליאנה יוצאות מספר פעמים בשבוע מנתב"ג ומספקות מענה מידי לביקוש ההולך וגדל לבירה הסלובנית.

מה מציעה ליובליאנה שכובש את הישראלים?

אמנות

שוחרי האמנות ימצאו בליובליאנה הצע מרשים של מוזיאונים. ביניהם ניתן למצוא את הגלריה הלאומית והמוזיאון לאמנות מודרנית עם יצירות של גדולי האומנים הסלובנים. ברח' מטלקובה מתארח מרכז התרבות האלטרנטיבי של ליובליאנה המציג סרטים, יצירות אמנות, הרצאות ומוסיקה. בימי הקיץ מתארחים בעיר כמה פסטיבלים ביניהם "פסטיבל הקיץ של ליובליאנה" עבור אוהבי הג'אז ופסטיבל "דרוגה גודבה" למוסיקת עולם". בעיר ניתן למצוא כיום 15 מוזיאונים ו-41 גלריות. אוהבי המוסיקה הקלאסית יוכלו ליהנות מהפילהרמונית של ליובליאנה שנוסדה עוד במאה ה-18 ונחשבת כיום בין התזמורות המוערכות בעולם.

אדריכלות

מבניה של ליובליאנה ידעו שנים קשות, עת נהרסה כמעט כליל ברעידות אדמה שונות שהחריבו אחוזים ניכרים מהעיר ושינו את פניה האדריכליים. לאחר רעידת האדמה שארעה ב- 1511 נבנתה העיר מחדש בסגנון הרנסאנס, ובמאה ה-19 של האלף הקודמת נחרבה ונבנתה שוב בסגנון ניאו קלאסי. לצד המבנים הללו, ניתן להתרשם מכנסיות בסגנון הבארוק ומטירת ליובליאנה שנבנתה עוד בימי הביניים על גבעה המשקיפה העיר ומשמשת כיום כמוזיאון לתולדות העיר. האדריכל, יליד העיר, יוז'ה פלצ'ניק, הוסיף לקווי המתאר של ליובליאנה מספר לא מבוטל של מבנים המשרתים את דמותה הוויזואלית והן את האירועים המתקיימים בה. ביניהם ניתן למצוא את הספרייה הלאומית, התיאטרון הלאומי, האנדרטה בכיכר המהפכה, בית הקברות העירוני, הספרייה הלאומית, סכרים וגשרים לרוב.

מקומות שכדאי לבקר:

  • פארק טיבולי על הטיילת שבו, מוזיאון להיסטוריה מודרנית וגן החיות

  • הסכר של פלצ'ניק מאחורי גשר כנסיית סנט פיטר

  • הטירה של ליובליאנה בת יותר מ-1000 השנים המספקת תצפית מרשימה על האלפים היוליים

  • שוק הפשפשים של יום א' בגדה המזרחית של הנהר

  • כיכר פרשרן מול הכנסייה הפרנסיסקנית

 

מבלים בליובליאנה

ליובליאנה אמנם מונה רק כרבע מליון תושבים, אך מספר הסטודנטים שבה מהווה אחוז ניכר מתושבי העיר. סיבה זו גם הופכת את העיר למה שהיא, קטנה ואינטימית, אך יחד עם זאת, מייצרת אנרגיות צעירות ובועטות הניכרות בעיקר ברחובות ובבתי הקפה הרבים שבה. ביניהם תוכלו למצוא כמה מומלצים וידועים במיוחד: קפה אירופה וקפה ענתיקו החשבים לשניים מבתי הקפה האלגנטיים שיש לעיר להציע. לה פטיט קפה הנחשב למקום מפגש מועדף על תושבי העיר והתיירים ופעמים רבות מלא עד אפס מקום. בי- קו -פה המתאים לקהל הצעיר הנהנה מהוויבס שיש למקום להציע. בשעות הלילה מתכנסים התיירים והמקומיים בפאב קטי סארק, אחד האהובים בעיר השוכן בכיכר פרשרנוב ובפאב העונה לשם מאצ'ק הנחשב גם הוא לאחד המועדפים בעיר. למי שמועדונים הם כוס התה שלו יעדיף לבטח לפקוד את מועדון הגלובל הנחשב למועדון הפופולארי ביותר בעיר ומי שמעוניין באלטרנטיבה קצת פחות מתנשאת מזו המוזכרת, יעדיף לשים פעמיו אל מועדון אורתו בר או מרכז באקהוס.

טיסות לליובליאנה וכן חבילות נופש לעיר במחירים זולים ונוחים במיוחד, ניתן למצוא כל העת באמצעות חברת תלמה תיירות ונופש וליהנות מחופשה קצרה, קרובה לבית במחירים שווים לכל נפש.

AVR BY TALMA שיווק ותפעול תיירות

אוסישקין 5 רמת השרון 47210

טלפון: 03-5477355  |  פקס: 03-5477344 אימייל: ravit@avrtravel.co.il

AVR Travel 2018©