shutterstock_535685914
shutterstock_219250780
shutterstock_505275571
shutterstock_535616377
shutterstock_367193573
shutterstock_503680183
shutterstock_524036041
טיול כוכב מאורגן לשוויץ

7 ימים מלאים

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יום 1 ת"א- ציריך

עם בוקר, ניפגש בשדה התעופה בן גוריון, ממנו נמריא אל ציריך. עם הנחיתה, נצא לסיור הכירות עם העיר התוססת, נבקר באגם ציריך, נהלך הסמטאות העיר העתיקה ונראה חלונות מאת מרק שגל במינסטר והשעון הכי גדול באירופה על מגדל סט. פיטר.נבקר ב אתר הפראומינסטר, חלונות שגל>>>  .

לינה בציריך או באיזור.

יום 2 -לוצרן - אנגלברג והר הטיטליס

היום נקדיש את הבוקר לאחת היפות שבערי שוויץ, לעיר לוצרן. נבקר באנדרטת האריה, מונומנט פיסול מרהיב של אריה פצוע המנציח את חיילי המשמר השוויצרי, נחצה ברגל את גשר העץ המפורסם מהמאה ה  14 נטפס על חומות העיר העתיקה ונזכה בנוף מרהיב של האגם והעיר לוצרן. בנסיעה קצרה נוסעים קודם להרגיסוויל  Hergiswil שבו על שפת האגם מפעל מסורתי ליצירת כלי זכוכית מיוחדים במינם. ממשיכים אל אחת מעיירות הקייט והסקי המפורסמות של שוויץ, אנגלברג Engelberg, השוכנת על שפת אגם ולמרגלותיו של הר הטיטליס שבפסגתו קרחון עד. נסייר סיור קצר בעיירה אנגלברג ונתרשם מיופייה מהמדרחוב שלה אך בעיקר מפסגות האלפיים המקיפות אותה בלבו של עמק סגור. נעלה בגונדולה המפורסמת אל פסגת הטיטליס, נבקר במערת הקרח ונערוך תצפית מרהיבה של 360 מעלות על רכסי האלפים המושלגים.

יום  3- הכפרים היהודים - בזל והיורה

לא הרחק מציריך ישנם שני כפרים שעד מאה ה-19 היו המקומות החידים בהם ליהודים הייה מותר לחיות. בתי הכנסת הוותיקים עד היום מהווים מרכז הכפרים הציוריים, במקום שבאירופה בדרך כלל ממוקמים הכנסיות. משם המשך הנסיעה לעורך נהר הריין לעיר בזל שבה הסיור מוביל סרך הרחובות הצרים של העיר העתיקה ובוודאי כולל את מרפסת הרצל המפורסמת. בצהריים המוקדמים נסיעה של כשעה מביאה לכפר סאוון Seewen  הקטן בהרי יורה השוויצרים. במקום מוזאיון לאומי שוויצרי יחיד במינו שמציג מכשירי מוסיקה אוטומטיום מכל הזמנים. מיקומו אינו מיקרי כי מאיזור זה תעשית השעונים והמכשירים האוטומטיים התחילה את דרכה למיתוג המוצרים השוויצרים האלה בכל העולם. חזרה למלון בערב.

יום 4 – אזור אינטרלאקן - לאורברונן - אינטרלאקן ואגם בריינץ

יום גדוש ועמוס לפנינו, בדרך נופית, מפותלת ומרהיבה שמובילה אל אגם בריינץ. נחלוף את אגם סרן Sarnersee וממנו אל אגם לונגרן Lungernsee ונרד בתלילות אל אחד האגמים היפים של שוויץ אגם בריינץ Brienz. נבקר ונהלך בסמטאות העיירה שידועה בגילופי העץ שלה והאומנים המגלפים את גגות העץ של העיירה. נמשיך בנסיעה לאורך הגדה הצפונית של האגם אל העמק היפה – עמק לאוטרברונן, למרגלות רכס היונגפראו המושלג. לא נחמיץ את הכניסה למפלים הספיראליים של Trummelbach , שפעת מים אדירה הנופלת בסדרה של 7 מפלים ויוצרת מראה מרשים ביופיו.

לסיום, נקנח בעליה ברכבל אל העיירה מירן, Murren אתר סקי ידוע, ללא כלי רכב, מולנו פסגת היונגפראו המושלגת, נושקת לגובה של 4158 מ' . מתחתנו עמק לאוטרברונן המוריק שמשובץ בבקתות עץ ופרות רועות באחו. נטייל בעיירה ובסיומו של יום קסום זה נחזור למלוננו.

 יום 5 – שפהאוזן ואגם קונסטנץ

עם בוקר נצא אל אחד מאתרי הטבע היפים של שוויץ לכיוונה של העיירה שפהאוזן בירת הקנטון היושבת על גדתו הצפונית של נהר הריין. נבקר במדרחוב היפה ורשטאדט Vorstadt נתרשם מהבתים המצוירים והמזרקות כאילו נלקחו מן האגדות ובסיומו של הביקור, נצא אל מפלי הריין המרהיבים. זהו המפל הגדול ביותר באירופה שמימיו נופלים מגובה של 21 מ' וברוחב של כ 150 מ'. ישנה אפשרות גם לשוט בסירות אל ראש הסלע המפצל את המפל.

ממשיכים להפסקה בעיירת שטיין אם ריין Stein am Rhein שמרכזה נשמר מימי הבניים ובמהלך המאות הוספו בתים שהאיורים והקישותים עלהם מרשימים העושרם.   אחרי הצהריים הסיור מביא לאגם קונסטנץ. האתר האחרון לתוכנית של היום הוא מיינאו  Mainau, אי בבעלות של משפחת דוקס שוודי שלדורות הפכה את האי לגן פרחים יוצא מן הכלל, מלא צבעי פרחים וצמחים מכל העולם שמרשימים את המטייל בפארק זה.

יום 6 – מעברי האלפים

מוקדם בבוקר נצא דרומה ונחצה את גוטארדת מעבר האלפים המפורסם בדרכנו לשווייץ האיטלקי. נהנה מהאווירה איטלקית של ממש בבלינצונה, עיר הבירה של הקנטון טיצ'ינו ונמשיך עד לוגנו על שפת האגם שמהווה גם חלק של הגבול לאיטליה. נבלה הצהריים במרכז העיר הציורי לפני שנחזור דרך מעבר ברנרדיונו על כביש הרים טלולה לציריך. הפסקת אמצע הדרך אפשר באיזור שבו התרחש אגדת "היידי" המפורסם.

יום 7 – ברן
היום נצא לטיול אל ברן בירתה של שוויץ. אחת מהיפות שבערי שוויץ. עם הגעתנו נצא לסיור רגלי במדרחוב ההומה של ברן, נראה את מזרקות העץ המגולפות לתפארה, את כיכר השוק והדוכנים עמוסי המזון, את בית הפרלמנט ובית העירייה ולא נוותר על "אתר הדובים"  סמלה של העיר ברן. גולת הכותרת שלנו היא ביקור במוזיאון אלברט איינשטיין, שהתגורר בברן מספר שנים. במוזיאון החדש והמרתק נוכל להתרשם ולהתעמק בגאוניותו של הפיסיקאי המחונן וליהנות ממסע הסוקר את חייו ופועלו במהלך שנותיו. בסיומו של היום ולאחר שוטטות ברחובות ההומים של העיר, נחזור למלוננו.

יום 8 – ציריך- ת"א

תם הטיול, עם בוקר, העברה לשדה התעופה הבינלאומי של ציריך, ממנו נמריא חזרה לישראל.

החבילה כוללת

* טיסות- טיסות לציריך בתאריכים נבחרים

* לינה- 7 לילות לינה הלינה בבתי מלון ברמת תיירות 3*- 4* 

* כלכלה- כלכלה מלאה, ארוחות בוקר בנקודות הלינה

* העברות

* מיסי נמל והיטל ביטחון

* כניסה לאתרים לאורך המסלול

* מדריך ישראלי (מומחה לשוויץ) ומלווה מקומי (הוא מותנה במספר המטיילים)

* מפגש קבוצה טרם היציאה או חלוקת חומר מפורט לפני הטיול

אינו כולל:
שינויים במיסי נמל, היטל ביטחון וכד', הוצאות אישיות, ביטוח רפואי ומטען, תשר למדריכים וסבלים.

הערה: יתכנו שינויים במסלול או בסדר הימים בהתאם לשעות הטיסה.

AVR BY TALMA שיווק ותפעול תיירות

אוסישקין 5 רמת השרון 47210

טלפון: 03-5477355  |  פקס: 03-5477344 אימייל: ravit@avrtravel.co.il

AVR Travel 2018©