זלצבורג -אוסטריה

העיר הרביעית בגודלה באוסטריה ונחשבת לאחת הערים היפות  באירופה. 150,000 תושבים.  והמוצרטיום -אוניברסיטה לכלי קשת הטובה בעולם.
את העיר חוצה נהר הזלצאך Zalzach. הדמות המפורסמת בבני העיר ללא ספק הוא מוצרט, אשר הותיר את חותמו בעיר ובעולם   המוסיקה.
בית הולדתו ובית מגוריו של מוצרט נחשבים לאתרי התיירות המובילים בעיר.

מה מציעה זלצבורג:

גני מיראבל Mirabellgarten - הוקמו באותה העת שהוקם הארמון והם נפתחו לקהל הרחב באמצע המאה ה-19. המילה מיראבל פירושה נוף יפה ואין ספק שהם יפים בזכות שפע הצמחים  המזרקות והפסלים.
 אחת האטרקציות היא גן של עצי תפוזים תיאטרון פתוח וגן ובו 28 פסלים מקסימים. גם כאן צולמו סצנות בסרט "צלילי המוסיקה". 
https://www.salzburg.info/de/sehenswertes/top10/schloss-mirabell

ארמון מיראבל Schloss Mirabell- הארמון נמצא בלב גני מיראבל. הארמון נבנה בתחילת המאה ה-17 ע"י ארכיבישוף, עבור פילגשתו ....היהודייה. 
אחד האולמות המפורסמים בארמון הוא אולם השיש בו נערכים חתונות ונחשב לאחד מהאולמות היפים באוסטריה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ארמון הלברון Schloss Hellbrunn -  מתחם של ארמון שנבנה במאה ה-17. האטרקציה של המקום הוא פארק שעשועי המים שבגן הארמון, שהוא חוויה מרעננת ורטובה. אין ספור מזרקות, מפלים, פסלים ובובות, המונעים בכוח המים, יוצרים חוויה משעשעת ומיוחדת במינה. 
https://www.hellbrunn.at 

בית מגוריו של מוצרט Mozart-Wohnhaus - מוזיאון מוצרט נמצא ליד גני מיראבל. בו מוצגים חפציו האישיים של המלחין וניתן להתרשם מבית של משפחה בורגנית במאה ה- 18. 
https://www.salzburg.info/de/sehenswertes/museen/mozart-wohnhaus

בית הולדתו של מוצרט Mozarts Geburtshaus - בנין צהוב מרשים, שסביבו המוני תיירים בכל ימות השנה, הוא בית הולדתו של מוצרט ומוזיאון היום. נמצא במדרחוב הסואן של זלצבורג.


 

 

 

גשר המנעולים Staatsbrucke- גשר הולכי רגל המחבר בין שני צידי העיר. בין מרכז העיר העתיקה לבין בית מגוריו של מוצרט, גני מיראבל והעיר החדשה. הגשר כולו עמוס במנעולים.

 

השוק של זלצבורג נמצא בכיכר האוניברסיטה ובחזית כנסיית Kollegienkirche.

מדרחוב Getreidegasse - רחוב הסוחרים שהיה ועדיין הרחוב המרכזי של זלצבורג. אין בו שלטי ניאון של המותגים ובכל זאת תמצאו בו את כל המותגים.
 

כיכר רזידנץ Residenzplatz - במרכזה של הכיכר הניצבת בלב העיר העתיקה, מזרקה מהמאה ה-17, עשויה משיש ונחשבת למזרקה הבארוק הגדולה ביותר במרכז אירופה. שם תמצאו כרכרות אשר באמצעותן ניתן לצאת לסיור רכוב בעיר. ארמון הרזידנץ, בצידה המערבי של הכיכר, היה מקום מושבו ובית הארחה של הבישוף. בצד המזרחי של הכיכר תפגשו במעון הרזידנץ שנבנה במאה ה-17. בצד המזרחי מגדל פעמונים Glockenspiel  אשר פעמוניו מנגנים מנגינות של מוצרט 3 פעמים ביום.


כיכר מוצרט Mozartplatz - כיכר משולשת ובמרכזה ניצב פסלו של מוצרט. בפינה בין כיכר מוצרט וכיכר הרזידנס נמצא בית הקפה Glockenspiel שמומלץ לשבת בו לקפה ושטרודל.

 

 
מצודת זלצבורג Hohensalzburg - המצודה הלבנה הבולטת למרחוק מכל כיוון כשמתקרבים לזלצבורג חולשת על העיר העתיקה. המצודה נבנתה החל מהמאה ה-11 ובנייתה נמשכה כ-600 שנים לסירוגין. למצודה בתחילת דרכה היה שימוש כאתר מסתור לארכיבישופים אשר נמלטו מאימת הגרמנים ובהמשך שינתה את יעודה ושימשה כמקום מושבם של האצילים. במצודה סיורים מודרכים בהם ניתן לבקר בבקתה של מוצרט ולחובבי המוזיקה שבינינו –כאן כתב מוצרט את האופרה המפורסמת חליל הקסם. במצודה מוזיאון ובו מוצגים של כלי נשק מהעבר מדים ואפילו חדרי עינויים והעיקר....הנוף. ניתן לעלות ברגל או בפניקולר היוצא מ-  Kapitalplatz פינת Herrengasse.

https://www.salzburg-burgen.at/de/festung-hohensalzburg


 

 

 

 

 

 

 

קניות -  במידה וקניות מותגים מעניינות אפשר ושווה לצאת מעט מחוץ לעיר לאאוטלט מעצבים זלצבורג  McArthurGlen Designer Outlet Salzburg. 
 

מוזיאון ספורט מוטורי ותעופה - בקרבת מקום לאאוטלט ובסמוך לשדה התעופה של זלצבורג, נמצא מוזיאון רד בול שנקרא האנגר 7 HANGER. 
 מוזיאון מגניב וצעיר עם תצוגת מכוניות פורמולה, מטוסי פעלולים ועוד.
https://www.hangar-7.com/

AVR BY TALMA שיווק ותפעול תיירות

אוסישקין 5 רמת השרון 47210

טלפון: 03-5477355  |  פקס: 03-5477344 אימייל: ravit@avrtravel.co.il

AVR Travel 2018©